• MATERAC MOLLYFLEX - QUBOTTO SOFT
  • MATERAC MOLLYFLEX - QUBOTTO SOFT
  • MATERAC MOLLYFLEX - QUBOTTO SOFT
  • MATERAC MOLLYFLEX - QUBOTTO SOFT
  • MATERAC MOLLYFLEX - QUBOTTO SOFT

MATERAC MOLLYFLEX – QUBOTTO SOFT

Materac Qubotto Soft jest wynikiem prac nad stworzeniem materaca, który łączyłby w sobie cechy materaca ortopedycznego i niezwykle komfortowego. Materac świetnie przylega do ciała zapewniając idealne dopasowanie i punktowe rozłożenie nacisku. Jest certyfikowanym  produktem medycznym,  poparty licznymi badaniami, gwarantującym użytkownikom zdrowy komfortowy sen.

Wyczyść
SKU: brak Kategorie: , ,

Opis

Materac Qubotto Soft jest wynikiem prac nad stworzeniem materaca, który łączyłby w sobie cechy materaca ortopedycznego i niezwykle komfortowego. Dzięki zastosowaniu wyjątkowych materiałów udało się uzyskać ten efekt. Każdy centymetr kwadratowy materaca świetnie przylega do ludzkiego ciała zapewniając idealne dopasowanie i punktowe rozłożenie nacisku. Górna część materaca jest wykonana z lekkosprężystej, miękkiej pianki Viscofoam Waterliliy, która idealnie profiluje się do kształtów ludzkiego ciała gwarantując efekt komfortu i miękkości, a jej zwiększona elastyczność powoduje iż materac jest szybciej reagujący na zmianę pozycji podczas snu. Środkowa część materaca jest wykonana z pianki Elastofoam Bio na bazie olejów roślinnych gwarantując właściwe podparcie dla kręgosłupa i mięśni. Jej odpowiednie nacinanie zwiększa przewiewność wnętrza materaca i podnosi sprężystość. Dolna część materaca jest wykonana ze specjalnego podpierającego materiału DryFeel, który dzięki otwartokomórkowej strukturze szybko odprowadza wilgoć nagromadzona w dolnych partiach materaca. Materac Qubotto Firm jest certyfikowanym  produktem medycznym,  poparty licznymi badaniami, gwarantującym użytkownikom zdrowy komfortowy sen. Zastosowanie odpowiednich materiałów w tym modelu może być znacznie pomocne w terapii antyodleżynowej.

BUDOWA POKROWCA MATERACA

Pokrowiec materaca :

100% naturalna ekologiczna bawełna , elastan, syntetyczne włókno antyalergiczne, poliester.

Pokrowiec materaca jest wykonany z bawełny organicznej, która jest w 100% ekologicznym przyjaznym dla zdrowia człowieka materiałem, świetnie regulującym temperaturę i odprowadzającym wilgoć. Pokrowiec materaca ma łatwo zdejmowany pokrowiec nadający się do częstego prania do 60°C, a boczny pas z materiału 3D dodatkowo zwiększa przewiewność materaca aby zapewnić idealny mikroklimat sprzyjający wypoczynkowi. Dodatkowo ważną cechą pokrowca jest dodatek włókna elastanu, które powoduje iż tkanina jest elastyczna i ściśle przywierająca do materaca.

BUDOWA RDZENIA MATERACA

Pianka Viscofoam HD gęstość 50 kg/m² – 7 cm, stabilność 1.9 KPA

Vicofoam to innowacyjny samo modelujący się materiał produkowany jak wszystkie pozostałe materiały Molliflex bez użycia szkodliwych substancji (CFC) . Materiał ten minimalizuje punkty nacisku zapewniając wysoki komfort spania na materacu. Viscofoam HD to pianka o silnych właściwościach ergonomicznych, która powoli ale precyzyjnie dopasowuje się do kształtu, idealnie rozprowadza wagę ciała na całej powierzchni materaca dodatkowo stabilizując odpowiednie odcinki ludzkiego kręgosłupa gwarantując jego właściwe podparcie. Gęstość materiału wynosi 60 kg/m3 co zapewnia prawidłowe działanie materaca dla osoby o niskiej ale i wysokiej wadze. Pianka visco potocznie jest dzisiaj nazywana pianką memory – pamięci kształtu.

Pianka Elastfoam Bio gęstość  43 kg/m² – 13 cm, stabilność 3.6 KPA

Nowe technologie produkcji pianki coraz częściej opierają się na wykorzystaniu naturalnych olejów roślinnych tworząc ekologiczny przyjazny dla człowieka i środowiska materiał. Wykorzystywane do tego celu są najczęściej oleje pochodzące z takich roślin jak rycyna , soja , słonecznik, rzepak. Poza ekologią ważnym czynnikiem jest duża gęstość wyżej wspomnianych olei co przekłada się na zwiększone gęstości samych pianek powodując, że są bardziej trwałe i sprężyste. Elastofoam Bio to grupa pianek wysokoelstycznych idealnie podpierających
kręgosłup i mięśnie szczególnie w okolicy barków i lędźwi.

Pianka Dryfeel gęstość 35 kg/m² – 3 cm, stabilność 3.9 KPA

 

Jest to pianka nośna zaprojektowana aby maksymalnie szybko i efektywnie odprowadzić wilgoć. Dzięki otwartokomórkowej i niezwykle porowatej strukturze pozwala ona na szybki przepływ wilgoci i powietrza co znacznie redukuje czas suszenia przy zachowaniu wszystkich jej funkcji. Dryfeel należy do rodziny pianek wysokoelastycznych – podpierających najczęściej jest stosowana w dolnej części materacy gdzie występuje najwięcej wilgoci.

medyczny.pnggwarancja.png

Gwarancja 10 lat na rdzeń materaca,

Gwarancja 2 lata na pokrowiec materaca,

Pakowany: ROLOWANY

Wysokość materaca: 22 cm

Twardość materaca :  3 (skala 1-6)

Pakowany – ROLOWANY

WŁAŚCIWOŚCI MATERACA

Dodatkowe informacje

Stopień Twartości

Rozmiar

, , , , , , , ,

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “MATERAC MOLLYFLEX – QUBOTTO SOFT”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.