Producenci

Kategorie

Ostatni Blog

Popularne tagi na blogu

Poznaj 7 zalet spania razem

Poznaj 7 zalet spania razem

Nie lubisz dzielić z kimś łóżka? To jednak ma same plusy! Przedstawiamy 7 powodów, dla których naprawdę warto spać z kimś!


1. Pozbądź się stresu!
Prowadzisz stresujący tryb życia? Okazuje się, że wspólne łóżko i przytulanie podczas snu obniża poziom hormonów stresu u obojga partnerów!


2. Podnieś poziom hormonów szczęścia
Obecność drugiej osoby wyczuwamy nawet przez sen. To sprawia, że wzrasta w organizmie poziom oksytocyny, co przekłada się na większe poczucie szczęścia.


3. Obniż ciśnienie!Badania wykazały, że mężczyźni, którzy dzielili sypialnię z partnerką przez 20 lat, mieli średnio niższe ciśnienie, niż mężczyźni, którzy spali samotnie. 4. Przeciwdziałaj chorobom sercaSpanie razem pozwala zmniejszyć ryzyko chorób serca. Bliskość drugiej osoby sprawia, że obniża się w organizmie poziom cytokin – białek związanych z toczącym się procesem zapalnym. Ich obecność może powodować niewydolność serca.


5. Popraw jakość snuBadania wskazują, że ludzie zasypiają lepiej i śpią głębiej, kiedy dzielą łóżko z partnerem. Rano czują się bardziej wypoczęci. Zależność ta jest obserwowana częściej u kobiet, którym dzięki odpowiedniemu wypoczynkowi zwiększa się libido.


6. Pozytywny wpływ na związekPary, które razem śpią częściej określają swój związek jako "dobry" albo "bardzo dobry". Warto stosować starą zasadę - nie kładziemy się do łóżka pokłóceni. Zanim pójdziesz spać, zadbaj o oczyszczenie atmosfery


7. Przedłuż życieNaukowcy twierdzą, że czujna partnerka lub partner odgrywa znaczącą rolę w diagnozowaniu takich problemów jak udar mózgu czy bezdech senny, który nieleczony zwiększa ryzyko cukrzycy.


Jeśli druga osoba narzeka na chrapanie – zastanów się nad wizytą u lekarza. Jak widzisz, spanie razem ma ogromne znaczenie! Jeśli boisz się o swoją wygodę – zadbaj o odpowiedni materac dla dwojga.


Dzięki temu Twój sen będzie znacznie lepszy!

Tagi
0 Komentarz

Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać aktualności i oferty specjalne